inne

Czy władze są kompletnie bezradne wobec smogu?

W gruncie rzeczy, nie wiedzieć dokładnie skąd, ale utarło się takie głupie przekonanie, że władze na szczeblu lokalnym czy wyższym, są dzisiaj niejako uwiązane, jeżeli chodzi o reagowanie na problem smogu.

Jak radzić sobie ze smogiem??

To znaczy, mamy do czynienia z tendencją, w której się nie możemy spodziewać żadnych stanowczych kroków ze strony władz, mogących wpływać w sposób bezpośredni na poprawę sytuacji związanej ze złą jakością powietrza. Państwowe i samorządowe władze nie mogą siedzieć przecież bezczynnie, gdy chodzi o komfort, zdrowie – w sumie to życie, tak wielu osób w Polsce. Nie ma mowy. Ograniczenie wyraźnego wpływu smogu na nasze codzienne funkcjonowanie jest oczywiście możliwe. Pierwszym krokiem profilaktyki powinno być to, by jak najbardziej ograniczyć aktywność fizyczną na powietrzu w takich zanieczyszczonych rejonach. Gdy mamy do czynienia z okresem największego zawieszenia pyłów w atmosferze, wówczas możemy sobie napytać niezłych problemów z drogami oddechowymi i nie tylko. W sumie to pierwsze co odczujemy, bo niestety przykre skutki oddziaływania smogu na organizm są dzisiaj bardzo zróżnicowane.

Oczyszczacze powietrza

Warto także pomyśleć o tym, żeby w przestrzeni własnych mieszkań czy domów postawić na profesjonalne i wydajne oczyszczacze powietrza. Dzięki nim, będziemy w stanie szybko dobrać dla siebie świetne i komfortowe opcje oczyszczania. Niektóre modele filtrują powietrze z niemal stuprocentową skutecznością, co przekłada się potem na ogromną swobodę w działaniu. Co warto szczególnie rozważyć, gdy ktoś będzie chciał zakupić takie urządzenie? Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę system filtrowania, bo im bardziej jest zaawansowany, tym lepiej taki oczyszczacz wykona swoją pracę. Tu liczy się też wydajność filtrowania, podawana w przeliczeniu na metr kwadratowy. Warto też wybrać wariant, który jest dodatkowo wyposażony w element w postaci jonizatora powietrza. Teraz mamy do czynienia z mocną aktualnością problemu smogu, ale pamiętajmy o jednym – nie jesteśmy w walce z nim zdani wyłącznie na siebie, choć owszem od naszych nawyków i przestrzegania pewnych rzeczy też zależy to na ile komfortowo będzie się nam funkcjonowało w takim zanieczyszczonym świecie.

Pamiętaj

W przypadku smogu, jak i generalnie dbania o zdrowie oraz dobrą formę, ostrożności nigdy za wiele, co zresztą potwierdzi chyba każdy mieszkaniec terenów poważnie dotkniętych problemem smogu.